Janod hračky

Cestování s dětmi bude snazší díky našim hračkám

Cestování s dětmi na dovolenou přináší mnoho zážitků a vzpomínek, které v paměti zůstanou celý život. Děti zpočátku zaujmete obyčejným rozhovorem. Jak je však zabavit, když se začnou nudit? S hračkami Janod bude cestování snazší a zábavnější.

Psychologové se shodují na tom, že děti nejsnáze zaujmete obyčejným rozhovorem. Když se však začnou nudit, je na čase vymýšlet hry, které je zabaví. Zkuste na začátek společné zpívání, hádanky či slovní hry. Pro malé neposedy jsou zde i dětské puzzle, karetní hry či magnetické hračky ze dřeva. Stavebnice a předměty s ostrými hranami nechte při cestě autem raději doma, případně je vybalte až v cíli. Při nárazu by mohly ublížit dětem i vám.

Dovolená s dětmi
Nezapomeňte na to, že při cestě do zahraničí musí mít každé dítě do 15 let svůj vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz.

Hra na čas

Bude bavit malé i velké pasažéry v autě. Snažte se uhodnout, za jaký čas auto ujede předem zvolený počet kilometrů. Tipy posádky si předem zapište. Šofér dohlédne na vzdálenost (5 – 15 km) a další hráč změří čas na hodinkách. Po dosažení vytyčené vzdálenosti bude vyhlášen vítěz, který bude nejblíže ke skutečnému času.

Hra na osoby

Procvičte si mozkové závity hádáním a kladením otázek, na které existuje pouze odpověď ano nebo ne. Princip je jednoduchý. Myslíte si osobu (ať už skutečnou – herce, zpěváka nebo někoho z vašeho okolí, postavu z filmu nebo z pohádky) a ostatní budou hádat, kdo to je. Klást vám mohou jen takové otázky, na které můžete odpověď buď ano, nebo ne. Ten kdo uhodne první, ve hře pokračuje a vybírá další osobu.

Hra na pozorovatele

Tato hra zaměstná dětské oči a přezkouší jejich postřeh, vyžaduje však předem malou přípravu. Napište si seznam přibližně 20 věcí, které můžete vidět během cestování, například konkrétní zvířata, řeku, policistu, žluté auto… výběr je jen na vás. Rozdejte každému dítěti vlastní seznam. Když hráč uvidí věc ze seznamu, oznámí to nahlas a vyškrtne ji z něj. Ostatní se nemohou přidat, ale musí počkat, až danou věc neuvidí sami jako první. Vyhrává ten, kdo první vyškrtne ze seznamu všechny položky. Malým dětem, které ještě neumějí číst, můžete objekty nakreslit.

Dřevěná magnetická hra Sestav zvířátka

Naučná hra pro nejmenší Sestav zvířátka Janod

Dřevěná magnetická hra je naučná hra pro děti od 2 do 5 let a skládá se z 30 dílků. Úkolem dětí je přidávat postavičkám různé doplňky jako oblečení, čepice, ouška a další. Dílky se dají kombinovat různými způsoby, dá se z nich poskládat například pes, slepice, medvídek, kočka, prasátko…

Dětská karetní hra Černý Petr Mistigri

Dětská karetní hra Černý Petr

Nadčasová společenská hra pro děti od 4 do 8 let obsahuje 33 kartiček, které mají motiv zvířecích rodičů a jejich potomků. Úkolem hráčů je spárovat všechny rodinky do dvojic. Ten, komu na konci hry zůstane karta s černou kočkou prohrává. Hra Černý Petr je určena pro 2 – 6 hráčů.

Dětská společenská hra Zoonimooz Monkey

Společenská hra Zoonimooz Monkey

Zábavná strategická hra je vhodná pro děti od 6 do 12 let. Ideální je pro 2 až 4 hráče. Děti si při ní otestují, kdo je nejšikovnější a nejrychlejší a získá co nejvíce banánů. Součástí společenské hry pro děti je 72 karet s čísly, 40 malých banánů, 4 opičí ruce, velký banán a košík.

Magnetická anatomie Bodymagnet

Magnetická anatomie Bodymagnet Janod

Vzdělávací hračka vhodná pro děti od 7 do 12 let je fantastická pomůcka na poznávání lidského těla. Pomocí puzzle objevují jednotlivé části a soustavy našeho těla, mohou poskládat tělo, kostru, orgány a svaly. Kromě toho se mohou učit, jak se jednotlivé součásti přeloží do 11 cizích jazyků. Anatomie obsahuje 76 kartonových magnetických dílků puzzle a předlohy v různých jazycích.

X