Janod hračky

Dřevěné hračky podporují tvořivost dětí

Tvořivost se skrývá v každém z nás. Věděli jste, že je to praktická funkce, která se dá rozvinout? Pokud chcete, aby vaše děti byly vnímavé a kreativní, podpořte jejich kreativitu našimi hračkami pro ruční práce a kreativní tvorbu.

Jistou úrovní kreativity disponuje každý z nás. Kreativita a fantazie jsou jedním z klíčových faktorů pro úspěšnou budoucnost. Častým mýtem o kreativitě je tvrzení, že samotné nadání stačí. Nestačí. K nadání je potřebná práce, ale i vůle a vytrvalost.

Tvořivé myšlení se začíná vyvíjet už při narození dětí. Vnímavost na okolité předměty, zvuky, dotyky a intonace hlasu je mnohem větší než u dospělých. V předškolním věku nebraňte dětem v tvořivém myšlení, jejich myšlení ještě neobsahuje zaběhnuté cesty, i když někdy z pohledu dospělého vyznívá absurdně.

Jak rozvíjet tvořivost u dětí
Kreativita a fantazie jsou jedním z klíčových faktorů pro úspěšnou budoucnost.

Jak rozvíjet tvořivost u dětí?

  • Buďte sami příkladem tvořivosti.
  • Podporujte pochybování dětí o tvrzeních.
  • Připouštějte omyly.
  • Podporujte rozumné riskování.
  • Odměňujte tvořivé nápady a výkony.

U malých dětí lze tvořivost rozvíjet společnými tvůrčími úkoly. Nechte je za vás dokončit příběh nebo pohádku, řešte spolu hypotetické situace – co by udělaly kdyby – vymýšlejte nové hry, kreslete si spolu, vyrábějte koláže, nechte je psát básničky či vyjádřit příběh pomocí pantomimy. Snažte se podporovat tvořivost dětí v jejich volném čase co nejvíce, ve škole totiž tvůrčí úkoly tvoří jen 3 % ze všech školních úkolů. Mohou za to stereotypy na vyučování.

Nejkrásnější dřevěné hračky pro rozvoj dětské tvořivosti

Dětská hra Janod Šněrování 6 zvířátek

Zvířatka na šnurování Janod

Hra pro děti Šněrování od Janod obsahuje 6 zvířátek a různé barevné tkaničky. Děti provlékají šňůrky přes dírky, které se nacházejí na různých částech zvířátek. Cvičí tím zároveň jemnou motoriku. Hra je vhodná pro děti od 4 let.

Pohádkové omalovánky Ateliér Janod

Pohádkové omalovánky Ateliér Janod

Kreativní hračka je vhodná pro děti od 4 do 8 let. Omalovánky pro děti jsou zabalené v praktickém kufříku, který si děti mohou jednoduše sbalit i na prázdniny či dovolenou. Sada dětských omalovánek obsahuje 6 karet a 6 listů s nálepkami (celkem 1 784 nálepek).

Dětské vyšívání Filalapat

Dětské vyšívání Filalapat od Janod

Kreativní souprava pro děti je tvořena 6 kartičkami s obrázky zvířátek, do kterých se dají navlékat barevné provázky v 13 barvách. Vzniknou tak úžasná díla. Jelikož nejde o vyšívání pomocí jehel, je zaručena bezpečnost, ale i zábava pro každé dítě. Dětské vyšívání je vhodné pro děti od 4 do 7 let.

X