Janod hračky

Dřevěné puzzle jsou dobrou pomůckou pro všechny děti

Dřevěné puzzle jsou ideálním dárkem pro děti. A nejen pro ty maličké, ale i školou povinné. Jejich skládání přináší dětem spoustu pozitivních efektů. Pojďme si některé z nich vyjmenovat.

Puzzle pro nejmenší

Menší dětičky si puzzle oblíbí jako hračku, která je příjemná na dotek, nestudí je a nemá žádné ostré hrany, na kterých by si mohly ublížit. Puzzle podporují jejich fantazii, procvičují motoriku, učí je logice a rozpoznávání tvarů či barev.

V nabídce hračkářství najdete dokonce i puzzle s texturou, díky kterému děti poznávají svět kolem dotykem či puzzle se zvuky, které je učí rozpoznávat zvířátka podle zvuku. Při skládání puzzle si kojenci procvičují prsty a koordinaci rukou a očí. Puzzle pro tuto věkovou skupinu musí být vyrobeny z velkých dílků dřeva, aby je mohly dobře uchopit jejich drobné dětské ručky.

Ideální pomůcka pro školáka

Školáci mohou zase puzzle s motivem map používat jako didaktickou pomůcku při učení se geografie. Mnoho map je v cizím jazyce, čili kromě zeměpisu si procvičí i slovíčka z němčiny nebo francouzštiny. Využití puzzle pro edukační účely schvalují i ​​samotní učitelé. Skládání puzzle se může stát krátkou zahřívací aktivitou před děláním domácích úkolů, nebo před opakováním učiva. Skládání puzzle žákům pomáhá vyrovnat se s abstraktností.

Chlapec skládajíci puzzle na zemi
Skládání puzzle prokazatelně zlepšuje koncentraci a paměť.

Výhody dřevěných puzzle:

  • podporují logické myšlení,
  • zlepšují koncentraci,
  • rozvíjejí motoriku,
  • rozvíjejí paměť,
  • naučí děti rozpoznávat tvary,
  • naučí děti poznávat barvy,
  • rozvíjejí hmatovou citlivost,
  • mají příjemnou texturu,
  • jsou trvanlivé,
  • jsou bezpečnou hračkou.

Skládáním puzzle se děti učí správně přiřazovat jednotlivé části k celku – jednotlivé dílky se naučí chápat jako součást celého obrázku. Popisováním hotového obrázku si zase vytříbí své komunikační schopnosti. Pomoci dětem složit puzzle pro nejmenší je pro nás, dospělé, hračka. Taková mapa světa se zvířátky však dá zabrat i nejednomu dospělákovi!

Dřevěné puzzle pro nejmenší Zvířátka z džungleDřevěné puzzle pro nejmenší Zvířátka z džungle Tactile Janod

Puzzle pro děti Tactile s texturou Zvířátka z džungle jsou vhodné pro věkovou kategorii dětí od 12 do 36 měsíců. Zvířátka si děti mohou pohladit, a tak je poznávají i dotykem pomocí textury na těle zvířátek.


Dřevěné puzzle pro nejmenší Zapatta Circus Janod hudební
 Zatím bez hodnocení Dřevěné puzzle pro nejmenší Zapatta Circus Janod hudební

Dřevěné hudební puzzle Zapatta Circus má motiv zvířátek v cirkuse, které po vložení na správné místo začnou hrát jako opravdová zvířátka. Pro lepší uchopení má každá část puzzle úchytku.

X