Janod hračky

Chcete mít doma malého Mozarta?

Pro dětský vývoj je hudba důležitá. Hudba má při růstu dětí pozitivní vliv na jejich koncentraci a tvořivost, které se přenášejí i do abstraktního myšlení. Chcete-li mít doma malého hudebníka, začněte s dřevěnými hudebními nástroji, které v nich vypěstují zájem o ty opravdové.

Dětičky hudbu vnímají již v mámině bříšku. Sluch je prvním orgánem, který je zcela vyvinutým smyslem malého človíčka. I po narození miminka je poslech hudby prospěšný, stimuluje jeho mozek a pomáhá i při emočním vývoji. Poslech hudby doporučují dokonce samotní pediatři. Melodické tóny pomáhají miminkům překlenout změnu prostředí těsně po porodu, pokud si dítě na určitou hudbu zvykne již v bříšku, po narození bude fungovat jako prostředek k utišení. Rovněž prý miminka díky hudbě lépe přibývají na váze a spí hlubším spánkem.

Dítě a hra na hudební nástroje
Hra na hudební nástroje má pozitivní vliv na koncentraci dětí a jejich tvořivost.

Mozartův efekt

Co budete vašim prckům pouštět, je na vás. Během „muzikoterapie“ doporučujeme spíše klasiku jako Mozart, Bach, Chopin či Čajkovský. V rámci humbuku kolem „Mozartova efektu“, podle kterého poslech jeho skladeb zvyšuje inteligenci, zařadili některé americké státy do výchovy novorozenců i poslech nahrávek na CD. Psala se tehdy 90. léta minulého století. Tato teorie však byla později několikrát zpochybněna.

Podpořte v dětech náklonnost k hudbě

Prokazatelné však je, že hraní na hudební nástroj od útlého věku hraje velkou roli v rámci seberealizace dítěte a vnímání vlastního já. Batolata kolem jednoho roku umí zopakovat jednoduché melodie. Přitahují je nástroje jako xylofony či bubny. Hraním na hudební nástroj se rozvíjejí i hudební sluch a představivost dítěte. Při výběru funkce přihlížejte na motorické schopnosti, pro menší děti jsou vhodné jednoduché rytmické nástroje. Kurz hry na klávesové nástroje nebo klavír se doporučuje kolem 7 let, kytara od 8 let. Náklonnost k hudbě v nadějných budoucích hudebnících podpoříte dřevěnými hudebními nástroji. Pomohou jim rozvinout rytmus, jemnou motoriku, zlepšit koordinaci očí a rukou a přiblížit svět hudby. Takové hračky jsou zároveň zárukou zábavy pro celou rodinu.

Pro malé hudebníky

Dřevěný xylofon liška Baby Forest Janod od 12 měsíců

Dřevěný xylofon jelen Baby Forest Janod
Xylofon ve tvaru lišky upoutá pestrým vzhledem.

Janod dřevěný xylofon Baby Forest ve tvaru zvířátka lišky je krásný hudební nástroj ze dřeva vhodný pro děti od 12 do 36 měsíců. Dětský xylofon ve tvaru lesního zvířátka upoutá děťátko pestrým a zářivým barevným provedením a kovovým zvukem. Dřevěný xylofon má 4 barevně odlišené stupnice, na kterých dítě hraje 1 nebo 2 hůlkami. Hudební nástroj ve velké míře ovlivňuje rozvoj hudebního cítění a smyslu pro rytmus.

Dřevěný klavír Confetti Grand Piano Janod s realistickým zvukem

Dřevěný klavír Confetti Grand Piano Janod
Hra na klavír posiluje koordinaci očí a rukou.

Janod dřevěný klavír Confetti Grand Piano je nádherný hudební nástroj ze dřeva vhodný pro děti od 3 do 8 let. Má bílou barvu s veselým puntíkovaným vzorem. Pokud máte doma malého hudebníka, toto je pro něj ideální dárek. Dotykem s klávesami se posiluje koordinace oko-ruka, rozvíjí se hudební cítění a kreativita. Jedinečný design, barevné provedení a realistické zvuky klavíru Janod vám zaručí, že mu neodolá žádný malý hudebník nebo hudebnice.

Více dřevěných hudebních nástrojů s krásným francouzským designem najdete v našem e-shopu.

X