Janod hračky

3 tipy pro tvoření s dětmi

Tvoření s dětmi je zárukou zábavy na celé hodiny. Nebojte se této společné aktivity, dětičky vás mile překvapí svými schopnostmi. Existují stovky nápadů, které jsou rychlé, jednoduché a vyžadují minimum potřebného materiálu a pomůcek.

Kreativními aktivitami si dětičky procvičí jemnou motoriku a posílí svaly rukou. Tvoření spolu s dětmi podle odborníků upevňuje pouto mezi rodiči a jejich dětmi. Malí umělci budou navíc nadšeni, že plody své práce uvidí již o několik minut (15 až 30 minut). Připravili jsme pro vás několik tipů na nenáročné tvořivé aktivity. Zvládnete je i bez speciálních dovedností či pomůcek.

Větrný rukáv

Budete potřebovat několik starších plechovek, barvy, štětce, lepidlo a různobarevné stuhy. Můžete také přidat třpytky nebo nálepky. Namalujte plechovky spolu s dětmi a ozdobte je třpytkami nebo nálepkami. Zespodu plechovky nalepte dokola stužky. Ve vrchní části připevněte provázek na zavěšení větrného rukávu. Tato dekorace z recyklovaných materiálů dětem spolehlivě ukáže, zda venku fouká vítr.

Domácí dalekohled

Připravte si barvy, štětce, lepidlo, nůžky, vatové tyčinky do uší (na nanesení lepidla) a dvě rolky od toaletního papíru. Nechte děti, ať rolky pokreslí a nabarví podle vlastní fantazie. Pak na ně naneste lepidlo v místech, kde se spojí a nechte lepidlo zaschnout. A je to! Domácí dalekohled je připraven na vaše společné hry na piráty nebo detektivy.

Tvoření s dětmi
Kreativními aktivitami se upevňuje pouto mezi dětmi a rodiči.

Náhrdelník z těstovin

Na výrobu DIY módních doplňků vám postačí těstoviny (sušené, nevařené), například penne, potravinářské barvivo, ocet, plastová nádoba a plech na pečení. Nasypte těstoviny do nádobky, v další misce smíchejte čajovou lžičku octa s několika kapkami potravinářského barviva. Pracujte takto s každou jednou barvou, nemíchejte je! Přelijte barvu přes nachystané těstoviny, nasypte je do plastové nádoby, uzavřete ji a třeste s ní. Tuto část milují hlavně děti. Pokračujte, dokud nebudou všechny těstoviny pokryty barvou. Rozložte je na plech, kde vyschnou. Takto postupujte s každou barvou. Vyschlé těstoviny můžete navléci na šňůrku jako náhrdelník nebo náramek.

Hry s dětmi na doma
Využijte při společném tvoření běžně dostupné suroviny jako například těstoviny, které namalujete a vysušíte.

Jemnou motoriku si dětičky procvičí i skládáním kostek s různými texturami, navlékáním dřevěných korálků, hrou s razítky či skládáním puzzle.

X