Janod hračky

Horka přicházejí: jako děti ochránit před úpalem?

Rozpálené léto má svá pozitiva, ale i negativa. Ty nevnímají zejména děti, které si slunce užívají naplno a těší se z prázdnin. Na ty si budou muset ještě pár týdnů počkat, ale vysoké teploty přijdou o něco dříve. Jako děti ochránit před agresivními slunečními paprsky?

Ochrana citlivé dětské pokožky před pálivými slunečními paprsky není až tak náročná, jak by se mohlo zdát. Musí však být důsledná, to je nejzákladnější pravidlo. Během horkého léta musíte děti sledovat pozorněji a i když se jim to nebude líbit, stín bude jejich nejvěrnějším přátelem.

Sluneční brýle vždy po ruce

Nepodceňujte ani takovou zdánlivě jednoduchou ochranu, jakou jsou sluneční brýle. Vybírejte však ty s poctivým UV filtrem, na slunečních brýlích nešetřete. Pokud máte doma mrňouse do 2 let, snažte se, aby na přímém slunci trávili co nejméně času. Zrak malých dětí se stále vyvíjí a očka tak nejsou schopny filtrovat světlo tak, jak oči dospělého člověka. Nasaďte jim brýle i během krátké procházky. Děti tráví na slunci mnohem více času než dospělí, ačkoli se vám to na první pohled nemusí zdát. Vedle brýlích myslete i na klobouček, kšiltovku nebo šátek na hlavu.

Léto a sluneční brýle
Sluneční brýle vytáhněte vždy během pobytu na slunci.

Dětská pokožka pod vrstvou krému

Během pobytu na slunci nešetřete ani kvalitním krémem na opalování. Vybírejte ty s ochranným faktorem minimálně 30+ a krém nanášejte alespoň každé dvě hodiny, ale i po koupání a po vysušení ručníkem. Možná budete mít pocit, že neděláte nic jiného, ​​jen děti natíráte krémem, ale to zase nezabírá tak mnoho času. A co je prvořadé, děti budou chráněny. Nezapomínejte ještě na jednu podstatnou věc – vyhýbejte se s dětmi slunci v době od 11. do 15. hodiny. UV záření je tehdy nejškodlivější.

Hydratujte i zevnitř

Pitný režim netřeba podcenit, a to se týká nejen dětí, ale i dospělých. Uvědomte si však, co se do pitného režimu započítává, a co už ne. V žádném případě tam nepatří ochucené bublinkové nápoje. U miminek do půl roku zcela postačí mateřské mléko, u starších dětí můžete do pravidelného příjmu tekutin zahrnout i polévky, ředěné zeleninové a ovocné šťávy a limonády bez cukru. Některé děti si pít vyžádají i samy, jiným to musíte připomenout. Nečekejte až na chvíli, kdy bude váš mrňous dehydrovaný.

Pitný režim u dětí
V létě nezapomínejte na pitný režim, děti tekutiny potřebují.

Léto s sebou přináší mnohé nástrahy, kterým se však velmi jednoduše můžete vyhnout. Dodržujte během veder při pobytu ven těchto pár zásad, díky kterým své děti ochráníte nejen před úpalem, ale také spálením pokožky.

X