Janod hračky

Proč je důležité napodobovat dospělé?

Pro děti jsou rodiče prvním a dlouho i jediným vzorem, ke kterému vzhlížejí. Mnozí si ani neuvědomují, že děti se snaží opakovat vše, co rodiče dělají – od mimiky, přes gesta až po artikulaci slov. Proč je to pro jejich zdravý vývin důležité?

Děti napodobují vše, nejen to dobré a nejen tehdy, když je chtějí rodiče něco naučit. V první řadě je třeba si uvědomit, že prckové nás sledují i tehdy, když o tom možná nevíme. Vnímají hádky rodičů, různé zlozvyky, vnímají i cizince na ulici, jejichž chování nemůžeme nijak ovlivnit. Děti se jednoduše učí napodobováním.

Slova a činy

Dětem odmalička vtloukají do hlav různé poučky o tom, jak se mají chovat, co mají a co nemají dělat. Ne vždy to však vidí u rodičů nebo u učitelů. Přitom stačí obyčejný pozdrav každé ráno a při každém rozloučení, mytí rukou před jídlem, slůvko prosím a promiň. Nejde však pouze o takovou jednoduchou etiketu, důležité jsou i jiné činy – to jak se rodiče chovají doma, jak si mezi sebou povídají, co dělají na nákupech v potravinách či jací jsou hostitelé. Ukazujte dětem, že se rovněž chováte podle vlastních slov.

Nezapomínejte na hry

Ne nadarmo se děti hrají na učitele, prodavače, láká je nářadí taťka a motají se maminkám v kuchyni. Děti zbožňují hry, při kterých napodobují profese. Prostě chtějí být dospělými, a tak se na ně alespoň hrají. Máme pro vás pár tipů na hračky, se kterými budou tyto hry na profese ještě zábavnější a zároveň poučnější.

Dřevěný obchod s pokladnou Green Market

Potraviny jsou v dětském obchůdku krásně uložené a nechybí jim cenovka.

Děti se na prodavače dokáží zahrát téměř s čímkoliv a kdekoliv. Je to však mnohem lepší zážitek, když se děťátko hraje s kvalitními a pěkně zpracovanými hračkami. Přesně takový je nádherný dětský obchůdek Green Market ze dřeva, kterému nechybí ani pokladna a váha na zeleninu a ovoce. Dřevěné potraviny jsou uloženy ve zvláštních truhlících a pod každou je černá tabulka, na kterou si malí prodavači napíší vlastní cenu.

Pracovní stolek Redmaster Giant Bricolo XL

Pracovní stolek Redmaster Giant Bricolo XL má magnetickou desku.

Všichni chlapci kradou tatínkům nástroje a nejraději by něco vrtali, skrutkovali a montovaly. Pracovní stolek Redmaster ze dřeva obsahuje až 40 doplňků, díky kterým si chlapci poskládají hračky podle vlastních představ. Součástí pracovního stolu jsou nejen šrouby, ale také různé nezbytné nástroje, které drží na desce pracovního stolku díky magnetům. Stolek má také poličku, na kterou patří všechny věci, které při hře momentálně malý kutil nebude potřebovat.

Plechový set do zahrádky Natur

Plechová souprava do zahrádky je bezpečná a zároveň i krásná.

Hledáte pro děťátko nářadí do zahrádky, které bude maximálně bezpečné? Tato plechová souprava v kombinaci zelené a červené je přizpůsobena speciálně pro děti. Zahrádkářské nářadí má zaoblené hrany, ale i přesto je maximálně funkční a děťátko vám díky němu pomůže během jarních prací v zahradě. Součástí balení jsou i rukavice, takže malý zahradník se během prací nezašpiní.

Elektronická dřevěná kuchyňka Spicy Cooker

Dřevěná kuchyňka Spicy Cooker má všechno, co má skutečná kuchyň mít.

Dřevěná kuchyňka Spicy Cooker potěší všechny kuchtíky a kuchařky, pro které je dospělácká kuchyňská linka příliš vysoká. Tato krásná kuchyňka v odstínech červené má všechno, co má ve správné kuchyni být. Nechybí jí ani mikrovlnka, varná deska, dřez a trouba. Navíc má otočné knoflíky, dostatek úložného prostoru na vše potřebné a ještě k tomu i krásné hodiny, aby si kuchtíci hlídali čas.

V hrách na různé profese netřeba dětem bránit. Díky tomu se rozvíjejí, poznávají svět a postupně zjišťují, co je baví a jakou cestou se chtějí v životě ubírat. Podobně je to i s napodobováním, které děti posouvá dále, pokud mají správný vzory. No a kromě vzorů v podobě vlastních rodičů či učitelů mají ve zdravém vývinu podstatné místo i kvalitní hračky.

X