Janod hračky

Naučte děti přehrávat díky společenským hrám

V dětství je důležité naučit se pár věcí, které nám pomohou i v dospělosti. Jednou z nich je naučit se přehrávat, a to se nejlépe učí na společenských hrách. Jsou děti, které prohru snesou bez problémů, ale jsou i takové, které musí za každou cenu vyhrát. I přehrávat se však dá naučit.

Nezáleží na tom, zda sáhnete po klasických společenských hrách, které znáte ze svého dětství, zahrajete se nějakou sportovní týmovou hru nebo vymyslíte něco zcela jiného. V každé hře přece existují vítězové i poražení. Výhry nás těší, protože jsme nejlepší, zatímco na druhé straně z prohry se můžeme poučit. Zpočátku, tedy v dětství, však prohra způsobuje smutek, ale i jiné negativní emoce. Se společenskými hrami Janod naučíte děti přehrávat i vyhrávat férově.

Klasická hra pro nejmenší

Pexeso je známá hra vhodná i pro nejmenší dětičky.

Pexeso zná určitě každý. Hledání stejných obrázků pomáhá rozvíjet logické myšlení, ale i postřeh a pozornost. Podstatou tohoto pexesa Janod Coccicolor je najít berušky se stejnou barvou nebo berušky se stejným vzorem na křídlech. Dva způsoby hry tedy tak brzy neomrzí a tuto hru mohou hrát již dětičky od 2 let. 24 dílků pexesa je vyrobeno ze zdravotně nezávadných barev a materiálů a patří mezi nejbezpečnější společenské hry.

Karetní hra s rybičkami

Karetní hry pomáhají rozvíjet logické myšlení.

Vzpomínáte si na Černého Petra, kterého nikdo nechtěl mezi svými kartami? I v sadě karet hry Hot Piranha se nachází jeden takový Peter. Ten, kdo má na konci hry v ruce kartu s celou rybičkou přehrává. Nádherné barvy kromě soutěživosti u dětí prohlubují poznatky o barvách. S dětmi mohou tuto hru hrát i rodiče a když prohrají, ukážou dětem, že na tom není nic špatného a i dospělí někdy prohrají.

Pro sportovního ducha

Při dřevěném stolním fotbale se děti pořádně vyřádí.

Dřevěnému stolnímu fotbalu se potěší nejen chlapci, ale určitě i holčičky a rodiče. Stolní fotbal v malé velikosti si můžete s sebou brát i na dovolené či prázdniny, protože má opravdu malé rozměry. Krásné dřevěné figurky s pestrými barvami se ovládají klasickými tyčemi. Brankový stav zápasu se kreslí křídami na vyznačenou plochu při brankovišti. Klasická stolní hra, kterou určitě zná každý, je vhodná pro děti od 3 let.

Je přirozené, že prohra v nás vyvolá smutek a ne vždy máme chuť pokračovat v další hře. Proto je dobré, pokud děti odmalička učíte, že i prohra je součástí života. Samozřejmě, ne vždy se s ní třeba úplně smířit, ale je dobré, když jsou děti v budoucnu připraveny na to, že ne vždy a ve všem budou nejlepší. Prohra je někdy ještě lepší motivace než výhra a díky krásným hrám od Janodu půjde učení ještě lépe.

X