Janod hračky

Batohy Janod pro budoucí školáky

Nástup do první třídy je pro dítě velkou životní změnou. Z malého předškoláka je najednou velký školák, který se musí připravit na nové kamarády, nové zážitky, ale i povinnosti, režim a množství dřiny. Zkuste pomocí našich rad udělat z této životní etapy vašeho potomka svátek, a ne zbytečného strašáka.

Nástup do první třídy je velkou událostí pro děti i rodiče. Na tuto změnu je vhodné dítě předem připravit. Začněte s budoucím prvňáčkem mluvit o tom, co ho ve škole čeká – kdo tam s ním bude, na jaké různé aktivity se může těšit. Nezapomeňte mu zdůraznit, že vždy po skončení vyučování si po něj přijdete. Některé děti jsou totiž na rodiče více navázané a potřebují cítit jistotu. Podle odborníků trvá zhruba měsíc, než si dítě zvykne na nový režim. Doporučují proto, připravovat na něj děti už poslední srpnový týden, během kterého budou chodit spát dříve, aby byly ráno svěží.

Třída na vyučování
Podle odborníků trvá zhruba měsíc, než si dítě zvykne na školní režim.

Udělejte z nástupu do školy slavnostní událost

Přechod do nové etapy života usnadníte dítěti i tím, že z ní uděláte slavnostní událost, na kterou se bude těšit. Vezměte ho obchodu, ve kterém si vybere školní potřeby, kupte mu nové oblečení na první školní den a přizpůsobte novému fungování i zařízení dětského pokoje. S takovou pomocí zvládne dítě stres mnohem snáz. Výbornou pomůckou na osvojení si školního prostředí je dětská školní lavice. Děti v předškolním i mladším školním věku si v ní mohou kreslit, psát nebo procvičovat učivo. Pro předškoláčka je taková lavice ideální přípravou na tu pravou školní, do které bude muset zanedlouho usednout.

Školní taška, která šetří záda

Seznam školních pomůcek rodiče dostávají většinou při zápisu do školy, přičemž každá základní škola může mít své vlastní požadavky a specifika. Základem pro každého školáčka je pořádná školní taška. Měla by mít vyztužená záda, měkké a nastavitelné popruhy a bezpečné uzavírání. Při výběru školní tašky přihlížejte na její kvalitu, praktičnost ale i zdravotní hledisko. Pro děti, které mají problémy s páteří, můžete vybrat kufřík na kolečkách. Je stejně atraktivní a praktický jako školní taška, nepředstavuje však takovou zátěž na záda. Díky teleskopické rukojeti se jednoduše přizpůsobí výšce dítěte.

Kufr pro děti Tiger Janod na kolečkách

Kufr Janod na kolečkách

Dětský kufr značky Janod s motivem tygra je vhodný pro děti do 8 let. Janod je výrobce jedinečných a kvalitních hraček a doplňků s francouzským designem, které jsou nejen zábavné, ale také rozvíjejí inteligenci dětí. Jeho historie sahá do roku 1970.

X